FAQOto 10 najczęściej zadawanych przez Was pytań
- odpowiadamy poniżej na wszystkie!

 1. Co trzeba zrobić, by się zgłosić?
  Obojętnie, czy byłaś nominowana, czy zgłaszasz się samodzielnie, do wzięcia udzialu w konkursie konieczne jest wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego we właściwej kategorii. Masz na to czas do 28 lutego.
  UWAGA: zanim wypełnisz formularz przeczytaj dokładnie Regulamin i sprawdź, czy startujesz w odpowiedniej kategorii. Przesłany formularz jest obowiązkowy i nie może być później zmieniony na inny.
  • Regulamin znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Biznes Roku (do 10mln) znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Biznes Roku (pow. 10mln) znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Start-up Roku znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Liderka w Nowych Technologiach znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Mikrobiznes znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu znajdziesz TUTAJ
  • Formularz Organizacja przyjazna rodzicom znajdziesz TUTAJ
 2. Kto może mnie nominować?
  Każdy, kto uzna, że Twoje sukcesy są warte zauważenia i nagłośnienia. Nominacje dla jednej osoby może przesłać kilka osób. Jednak informację o nominacji przesyłamy już po wpłynięciu pierwszej z nich. Kolejne nie zwiększają szans uczestniczki na zwycięstwo.
 3. Czym nominacja różni się od zgłoszenia?
  Nominować kandydatkę mogą osoby trzecie. Wówczas przesyłamy do kandydatki informację, że została nominowana oraz link do regulaminu i formularzy. Kandydatka sama decyduje, czy się zgłosić i wypełnić formularz.

  Zgłoszenia dokonuje kandydatka samodzielnie. Nie musi być wcześniej nominowana, by to zrobić. Wystarczy wejść na stronę, wybrać właściwą kategorię i przesłać formularz oraz wszystkie wymagane dokumenty.
 4. Nie jestem pewna do jakiej kategorii mam się zgłosić.
  O tym, do której kategorii powinnaś się zgłosić decyduje kilka czynników

  Jeśli reprezentujesz firmę, która prowadzi nieprzerwanie działalność gospodarczą co najmniej od grudnia 2017 r. i osiąga ona przychody powyżej 10 milionów, zgłoś się w kategorii BIZNES ROKU: Firma powyżej 10 milionów. Sprawdź pozostałe kryteria TUTAJ.

  Jeśli reprezentujesz firmę, która prowadzi nieprzerwanie działalność gospodarczą co najmniej od grudnia 2017 r. i osiąga ona przychody poniżej 10 milionów, zgłoś się w kategorii BIZNES ROKU: Firma poniżej 10 milionów. Sprawdź pozostałe kryteria – TUTAJ.

  Jeśli firma, którą prowadzisz lub reprezentujesz jest w początkowym stadium rozwoju, osiąga przychody poniżej 5 milionów złotych oraz posiada co najmniej prototyp usługi lub rozwiązania i jest skalowalna, zgłoś się w kategorii Start-Up Roku. Sprawdź pozostałe kryteria – TUTAJ.

  Jeśli firma, którą prowadzisz działa nie dłużej niż 2 lata na dzień zgłoszenia, oferuje rozwiązanie odpowiadające na potrzebę rynku lokalnego lub masz sklep internetowy, a przychody firmy nie przekraczają 1 miliona złotych zgłoś się w kategorii Mikrobiznes. Sprawdź pozostałe kryteria – TUTAJ.

  UWAGA: Jeśli nadal nie jesteś pewna, możesz się z nami skontaktować przed wypełnieniem formularza i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.
 5. Czy mogę się zgłosić do więcej niż jednej kategorii?
  Możesz się zgłosić tylko do jednej spośród Kategorii Otwartych.
 6. Czy muszę mieć działającą firmę, by zgłosić się do Mikrobiznes?
  Tak, jest to konieczne. Ważne jest, by firma działała nie dłużej niż dwa lata i działała lokalnie, tj. na terenie jednego województwa.
 7. Co dalej dzieje się ze zgłoszeniem?
  Zgłoszenia, które do nas wpłyną, po dacie zamknięciu nadsyłania formularzy zostaną przekazane do audytora konkursu, firmy Accenture. Nasz partner merytoryczny sprawdzi formularze pod kątem formalnym. Następnie formularze przekazane zostaną do dedykowanych Lóż Ekspertów, a te wyłonią listę finalistek w każdej kategorii. Ostatnim etapem jest spotkanie Jury konkursu, które spośród wszystkich finalistek wyłoni laureatki.
 8. Czym różnią się kategorie otwarte od zamkniętych?
  W kategoriach otwartych nominować i zgłosić się może każdy. W kategoriach zamkniętych nominują tylko członkowie jury, lóż ekspertów, jury specjalnego oraz przedstawiciele organizatora. Kandydatka nie może się w nich także zgłosić samodzielnie.

  W tym roku kategorie otwarte to: Biznes Roku, Start-up Roku, Mikrobiznes, Liderka w Nowych Technologiach, Organizacja przyjazna rodzicom, Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, Ograniczenie śladu węglowego.

  Kategorie zamknięte to: Female Champion of Change, Male Champion of Change, Inspiratorka Roku, Ograniczenie śladu węglowego.
 9. Co się dzieje dalej ze zgłoszeniami?
  Zgłoszenia w kategoriach otwartych pod kątem formalnym sprawdza partner merytoryczny, firma Accenture. Następnie są przekazywane do ekspertów w lożach ekspertów dedykowanych każdej z kategorii. Eksperci wyłaniają finalistki w każdej z tych kategorii.

  Laureatki wyłania Jury pod przewodnictwem dr Ireny Eris na specjalnym posiedzeniu, podczas którego każda z finalistek będzie mogła się zaprezentować i odpowiedzieć na pytania jurorów. Po spotkaniu jury zdecyduje, kto zdobędzie nagrodę w każdej z kategorii.
 10. Po co mam się zgłaszać do konkursu?
  To pytanie często słyszymy. Wiele kobiet dodaje – „Przecież nie osiągnęłam nic wielkiego”. Czasem mówią – „Startowałam w zeszłym roku i nie wygrałam, więc jaki jest sens startować w tym roku?”. Wiele z nas nie docenia swoich sukcesów, potrafimy ich nie dostrzegać lub je umniejszać. Zgłoszenie do konkursu to szansa, żeby trochę się przełamać w mówieniu o tym, co robimy dobrze. A warto o tym mówić – by inspirować innych, budować swoją markę, promować swoje projekty. Zgłoszenie to także szansa na spotkanie doświadczonych ludzi biznesu, wartościowe rozmowy, kontakty i mentoring. Udział w konkursie możesz więc potraktować jako inwestycję w siebie i swoją firmę.

A jeśli zgłosiłaś się w poprzednich edycjach i nie wygrałaś? Pamiętaj, że każda edycja jest inna. W historii konkursu są przykłady kobiet, które zgłosiły sie ponownie i za drugim razem wygrały! Tak stało się w przypadku Urszuli Herman z PelviFly oraz Zuzanny Sielickiej-Kalczyńskiej i Julii Sielickiej-Jastrzębskiej, twórczyń Whisbear.

⦁ Na nominacje czekamy do 31 grudnia 2021 r. do godz. 23:59

Jeśli masz dodatkowe pytania, pisz do nas: konkurs@bizneswomanroku.pl